بازکردن تمام سرفصل ها

برای اطلاعات بیشتر روی سر فصل ها کلیک کنید

چرا از تبلیغات پیامکی استفاده کنیم؟

استفاده ی ما از موبایل بسیار زیاد است و تقریبا می توان گفت ما از هیچ وسیله ای به اندازه موبایل استفاده نمی کنیم. از زمانی که بیدار می شویم تا هنگامی که می خوابیم موبایل را از خود جدا نمی کنیم. به همین دلیل بهترین مکان تبلیغاتی صفحه تلفن همراه مخاطبین است. پس به این نتیجه می رسیم که اگر بهترین وسیله ارتباطی موبایل باشد بهترین وسیله ی تبلیغاتی نیز موبایل است.

آیا تبلیغات پیامکی مخاطبان را خسته نمی کند؟

عده ای بر این باورند که تبلیغات پیامکی مخاطبان را خسته و عصبانی می کند. زیرا که بسیاری از شرکت ها برای تبلیغات خود از پیامک استفاده می کنند و ممکن است روزانه ده ها پیامک تبلیغاتی برای هر فرد ارسال شود. وقتی چنین وضعیتی پیش بیاید مخاطب دیگر پیام ها را نمی خواند و آن ها را حذف می کند.برخی هم فراتر از این فکر می کنند و می گویند وقتی مخاطب از یک شیوه ی تبلیغاتی رنجیده شود دیگر به شرکتی که آن شیوه را استفاده می نماید اعتماد نمی کند.

این مطلب تا حدی درست است؛ زیرا که همه ما از تبلیغات پیامکی بیش از حد و غیر هدفمند ناراحت می شویم به این معنا که وقتی برای پیر مردی 60 الی 70 سال روزانه ده ها پیامک جراحی و زیبایی بینی ارسال می شود در حالی که او اصلا به چنین موضوعی احتیاجی ندارد ، از محتوای پیامک ارسالی ناراحت می شود. اما اگر برای همین شخص مورد مثال پیامکی شامل تخفیف ویژه ی مسائل درمانی سالمندی ارسال شود؛ طبیعتا خوشحال می شود و حتی ممکن است به یک مشتری تبدیل گردد.

در نتیجه باید تبلیغات پیامکی را به دو دسته ی هدفمند و غیر هدفمند تقسیم کرد. شرکت های حرفه ای پیامک های شما را به شکل هدفمند ارسال می کنند. به طور مثال پیامک را بر اساس محله ، منطقه و یا نام دکل ارسال می نمایند و برخی از این هم حرفه ای تر عمل می کنند و از بانک های مخصوص خود استفاده کرده و پیامک ها را دقیقا به شخص مورد هدف ارسال می نمایند. اگر پیامک شما درباره صنف آهن باشد هرگز آن را به پزشکان و فوتبالیست ها ارسال نمی کنند. آن ها اطلاعات مخصوص به فعالان صنف آهن و برخی از مشتریان آن ها را در بانک جمع آوری کرده اند (به شیوه های مخصوص این کار) و پیامک شما را فقط به آن ها ارسال می کنند.

پس نتیجه می گیریم که تبلیغات پیامکی صحیح بازدهی مستقیم دارد و آن تفکری که اینگونه تبلیغات را آزار دهنده می داند درباره ی ارسال های غیر هدفمند است.

برای شما بارها پیش آمده است که پیامک تبلیغاتی ای را دریافت کرده اید و آن را ذخیره نموده اید چون به آن احتیاج داشتید و به تعبیری شما مورد هدف آن پیامک بوده اید و همینطور بسیاری از پیام های تبلیغاتی را حذف نموده اید زیرا شما هدف آن ها نبوده اید.

دلیل دیگری را که می توان مطرح کرد تا نشان داد که تمام تبلیغات پیامکی آزار دهنده نیستند این است که بسیاری از شرکت های بزرگ دائما از این روش تبلیغاتی استفاده می کنند و باید توجه داشته باشیم که تبلیغات اینگونه شرکت ها تحت نظر چندین کارشناس بازاریاب انجام می شود و اگر آنگونه که تصور می شود تبلیغات پیامکی اثر معکوسی داشت ، آن ها هرگز به این روش ادامه نمی دادند. اپراتورها ، شرکت های خودرو سازی ، شرکت های بزرگ مواد غذایی ، بانک ها و بسیاری از تجارت های بزرگ و پرسود هرگز از جایگاه تبلیغات پیامکی غافل نشده اند.


مزایای استفاده از تبلیغات پیامکی چیست؟

دسترسی گسترده

استفاده از تلفن همراه در میان تمامی اقشار جامعه و در تمامی گروه های سنی بالاتر از 12 سال از گستردگی جامعه مخاطبان در ارتباط با تکنولوژی ارسال و دریافت پیامک خبر می دهد. سونامی استفاده از تلفن همراه به نوعی بوده است که امروزه دسترسی به تمامی گروه های مخاطبین و در هر زمان و مکان با بیشترین سرعت امکان پذیر است ، ویژگی ای که در مواردی حتی رسانه هایی چون تلویزیون در مقایسه با آن عقب تر هستند.


آشنایی مخاطبان با پیامک

بی شک امروزه طیف مخاطبان آشنا با تکنولوژی استفاده از پیامک در تلفن همراه بسیار گسترده تر از سایر رسانه های ارتباطی چون اینترنت است. آشنایی با پیامک در تمامی اقشار جامعه وجود دارد و استفاده ی از آن به نوعی از عادات تمامی مردم جامعه شده است ، گاهی نبود دسترسی به تلفن همراه باعث ایجاد احساس انزوا و تنهایی در افراد می گردد.


کاهش چشمگیر در هزینه های ارتباطی

ارائه ی خدمات بر بستر فن آوری اطلاعات به خودی خود باعث کاهش هزینه های اداری در سازمان ها ، ارگان ها ، اصناف و موسساتی است که به صورت مستقیم با مردم به عنوان ارباب رجوع سر و کار دارند. این کاهش در عوامل مختلفی همچون امور اداری ، روابط عمومی ، ارتباطات ، آموزش ، خبر رسانی و... نمود پیدا می کند. در هر مزیتی از استفاده از سیستم های هوشمند پیامکی که در ادامه نام خواهیم برد؛ به نوعی تاثیر آن ها در کاهش هزینه های جاری مشهود است. از طرفی سرویس ها پیامکی در مقایسه با سایر تکنولوژی های موجود که در زمینه های فن آوری اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرند نیز از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه بوده و به نوعی کم هزینه ترین سیستم ارتباطی در جهان است.


کاهش چشمگیر در هزینه های تبلیغاتی

تبلیغات پیامکی یکی از پرطرفدارترین سرویس های تبلیغاتی در حال حاضر است. ارتباط با چندین میلیون مخاطب با قابلیت تفکیک و هدفمند سازی مخاطبان ، آن هم ارتباطی در عرض چند ثانیه ویژگی بی نظیر پیامک در مقایسه با سایر تکنولوژی های و روش های تبلیغاتی موجود است ، که به نوعی آن را متمایز کرده است. این درحالی است که تبلیغات پیامکی از جمله کم هزینه ترین راه های تبلیغاتی است. امروزه تبلیغات از طریق پیامک پیشنهادی است که تمامی مشاوران تبلیغاتی بر استفاده از آن تاکید دارند.


ماندگاری

از آنجا که در ساختار پیام کوتاه یا پیامک از ابتدا بر کوتاهی پیام ارسال شده به صورت متن تاکید شده است؛ درصد خوانده شدن پیام ها در مقایسه با سایر تکنولوژی های ارسال پیام بسیار بالاتر است. در کنار این کاربر با مطالعه مطلب کوتاه می تواند اطلاعات فراوانی را کسب نماید که این از ویژگی های ذاتی پیام کوتاه است. ثبت و نگهداری پیامک در تلفن همراه ساده و مدت زمان نگهداری آن طولانی است. از این رو قابلیت های مناسبی در استناد پذیری و رجوع مجدد به آن برخوردار است.


افزایش بهره وری و راندمان کاری

افزایش راندمان کاری در میان پرسنل به واسطه مدیریت بهتر در زمینه زمان بندی های اجرایی و تامین منابع ، از جمله تاثیرات استفاده از سرویس های هوشمند پیامکی در سازمان ها است. کاهش رفت و آمدهای ناشی از مبادلات کاری ارباب رجوع و پرسنل ، افزایش رضایتمندی تمامی ذی نفعان موجود از سیستم که در مسائل روحی و جسمی کارمندان نمود پیدا می کند ، کاهش زمان در ارتباطات و بسیاری مسائل دیگر از مزایای استفاده از سیتم های هوشمند پیامکی است.


انعطاف پذیری

سرویس های هوشمند پیامکی انعطاف پذیری بالایی در تعامل با سایر سرویس های رایانه ای موجود و یا در حال توسعه دارند و به راحتی می توان از آن ها در کنار سایر سیستم ها استفاده نمود و از امکانات آن ها استفاده کرد. این امکان باعث می شود استفاده از سیستم های پیامکی مورد توجه بیشتر برنامه نویسان و توسعه دهندگان سیستم های نرم افزاری باشد. مدیران نیز به راحتی می توانند از امکانات سیستم های پیامکی در کنار سیستم های قدیمی و یا جدید در هر نوع بستر کاری که در سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرند ، استفاده نمایند.


شما می توانید از سراسر کشور سفارش آنلاین ثبت کنید و کار را در آدرس خود تحویل بگیرید

نشانی

تهران ، میدان رسالت ، خیابان هنگام ، بالاتر از تقاطع فرجام ، کوچه معصومی ، پلاک 28 ، واحد اول شرقی

تلفن های تماس

02177116296

09351803022

09203214319

ایمیل

info@shargh.org